אם אתם מעוניינים בדלת שתשלב בצורה מופתית עם קירות הבית יש לנו את הפתרון המושלם עבורכם. דלתות מסוג זה ידועות בשם המקצועי דלתות קו אפס, אך לא פעם הן נקראות גם בשם דלתות נסתרות. זאת משום שהדלת כמעט בלתי נראית מאחר והיא משתלבת בקיר בהרמוניה מושלמת. מי שמחפש דלתות ייחודיות שיוסיפו המון אלגנטיות לעיצוב הבית יכול להרוויח המון מדלתות קו אפס.

דלת קו אפס

דלת קו אפס – איך זה עובד?

הייחודיות של דלת קו אפס כאמור היא שהיא נסתרת כמעט לגמרי מהעין, כמעט כמו דלת סתרים. הסיבה לכך שהדלת נטמעת בצורה חלקה כל כך בקיר שבו היא מותקנת, זאת משום שהיא מיושרת לגמרי לפי הקיר שאליו היא מחוברת. למעשה, אם לא היו מותקנים על דלת קו אפס אלמנטים של פרזול או ידית, לא הייתם יכולים לראות כלל שהיא נמצאת שם. יחד עם זאת חשוב להבין כי דלת קו אפס אינה תמיד נסתרת מכיוון שניתן למצוא אותה במגוון צבעים וגימורים שונים. לדוגמה, דלת המותקנת כדלת כניסה לבית תשלב לא פעם חור הצצה, שילוב של חלונות זכוכית וכמובן שתהיה גם ידית וחור מנעול. עדיין יישמר החיבור החלק בין הקירות לבין קו הדלת.

בהתקנות של דלתות מסוגים אחרים תשב הדלת תחת המשקוף המפריד בין הדלת לקיר. דלת קו אפס מחוברת ישירות למשקוף המורכב בתוך הקיר עצמו, דבר המאפשר ניצול של מלוא פתח הדלת והגדלת הכניסה בין אם מחוץ לבית או בתוכו. כדי שדלתות קו אפס יגשימו באמת את מלוא הפוטנציאל העיצובי שלהן, עליהן להיות מיוצרות ברמה הגבוהה ביותר ומחומרי גלם איכותיים. כמו כן, דלת קו אפס מיושרת לרצפה כמעט עד סופה, כמובן מבלי לשפשף אותה. גם כך נשמר הקו החלק והמודרני שהופך כל חלל למלוטש הרבה יותר.

דלת קו אפס

כיצד לבחור דלת קו אפס לבית?

מכיוון שדלתות קו אפס מגיעות במגוון עיצובים וגימורים ניתן להתאימן בקלות לכל בית. יחד עם זאת כשבוחרים דלת קו אפס, כדי לקבל את האפקט המלא בעיקר בפנים, מומלץ ליצור התאמה בין צבע וגימור הדלת לבין צבע וגימור הקיר עצמו. בדלת הכניסה ניתן דווקא ליצור ניגוד מעניין ומתוחכם בין קיר הבית לדלת, למראה חדשני וייחודי שירשים כל מי שיגיע לביתכם.

בבית בעיצוב מינימליסטי דלת קו אפס בגוון נטרלי תשתלב נפלא. הדלת תגרום לקירות הפנימיים להיראות גדולים וביכולתה אפילו לגרום לחלל להיראות גדול יותר. לתוספת של יוקרתיות ניתן לבחור בגוון בגימור מבריק שיכניס יותר מרקם למראה החלל כולו.

לבית בעיצוב מודרני ואף בסגנון הייטק מומלץ לבחור דווקא דלת קו אפס בגימור מתכתי, בצבעים קלאסיים כמו שחור, כסף או כחול. הדלת תשלים את המראה הרשמי והמדויק שיש בעיצוב מסוג זה וייווצר חלל בעל רושם בסגנון מודרני.

אם ביתכם מעוצב בסגנון כפרי או קלאסי מוטב לבחור בדלת בגימור עץ טבעי. העץ מכניס חום לכל חלל ומביא איתו את התחושה הנעימה והביתית שמגיעה מהסגנון העיצובי הזה. אם מדובר בדלת חוץ, תוכלו לשלב אלמנטים כמו דלת כפולה, דלת בעלת דוגמת חריטות מסוגננת, דלת הכוללת חלון זכוכית עם פרזול ועוד. באמצעות האלמנטים הללו תוכלו להשיג מראה מותאם אישית לגמרי שמייצג באופן מושלם את הטעם הייחודי שלכם.

כשזה מגיע לדלת אפס מומלץ לעשות הזמנה אישית שכן נחוצה התאמה אידיאלית לבית ולחלל הדלת הקיים. חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום, כך שיוכלו להנחות אתכם במיומנות עד שתמצאו את הדלת הנכונה עבורכם.