הבית הוא המקום שבו אנו אמורים להיות מסוגלים ליהנות משקט ושלווה. בית נטול רעשים אינו תמיד אפשרי, במיוחד כאשר הדלתות שבו אינן מאפשרות סינון וחסימה של רעשים. מי שמעוניין להפוך את ביתו למפלט מהרעשים שבחוץ ואפילו מהקולות שמייצרים שאר בני הבית, יכול למצוא את מבוקשו בעזרתה של דלת אקוסטית. הרשו לנו להסביר לכם בדיוק במה מדובר ואילו יתרונות מביא עמו הפלא החלומי הזה.

מהי דלת אקוסטית בעצם?

כשאנו שומעים את המונח אקוסטיקה לרוב עולה לראשנו תמונות של אולפני הקלטות או חדרי חזרות, אך האמת היא שלאקוסטיקה יש כוח לא מבוטל גם בבית הפרטי. דלת אקוסטית היא דלת שיש ביכולתה לסנן ולחסום כניסה של רעשים מבחוץ ובכך ליצור חלל כמעט סטרילי מהפרעות חיצוניות. היכולת של דלת אקוסטית לבודד רעשים נובעת מכך שהיא אינה חלולה שלא כמו דלתות רגילות. ישנם מגוון חומרים המסייעים בבידוד רעשים בדלת האקוסטית ואלה נבדלים זה מזה במחיר וברמת הבידוד. כאשר הדלת סגורה יכול מי שנשאר בתוך החדר ליהנות משקט מופתי אפילו אם מישהו צופה בטלוויזיה בקול רם בחדר אחר או שאחד הילדים מתאמן בנגינה. ניתן להתקין דלת אקוסטית בכל חדר בבית שבו תרצו להיות מוגנים מרעשים חיצוניים.

דלת אקוסטית – הקץ לריבים בבית

משפחה היא דבר נפלא המביא לחיינו המון שמחה והנאה, יחד עם זאת בכל משפחה עולים מדי פעם ויכוחים כאלה ואחרים וזה נורמלי לגמרי. לא פעם הסיבה לריבים היא רעש המפריע לשאר בני הבית להתנהל בנחת. דלת אקוסטית איכותית תביא לחיי המשפחה בבית שלווה רבה ותפחית ללא ספק את הריבים בצורה משמעותית. לא משנה אם הילד משחק במחשב עם סאונד גבוה, הילדה משחקת עם חברות בחדר או שההורים צופים בטלוויזיה לעת ערב, אף צד לא יפריע למשנהו כל עוד הדלת האקוסטית בחדר סגורה לגמרי. כל אחד מבני הבית יהנה מהפינה השקטה שלו בכל שעות היממה.

דלת אקוסטית – הפרטיות מובטחת

לדלת האקוסטית ישנו יתרון נוסף עבור מי שנמצא בתוך החדר וזוהי השמירה על פרטיות. דלת אקוסטית אינה מבודדת רעשים מבחוץ בלבד, היא גם מונעת יציאה של רעשים מהחדר. הודות לכך תוכלו להיות בטוחים שהפרטיות שלכם נשמרת בכל עת וניתן לדבר בחופשיות ללא חשש. אם ישנו בבית משרד לדוגמה שבו מתנהלות שיחות רגישות עם לקוחות או מטופלים, כל פרט העולה במהלכן ישאר לגמרי בין הנוכחים בחדר ולא יצא לאוזניהם של שאר בני הבית.

איך לבחור דלת אקוסטית איכותית?

דלתות אקוסטיות מגיעות בשלל רמות של בידוד רעשים וזאת משום שהן נבדלות זו מזו בסוג החומר המבודד הנמצא בתוכן. כשבוחרים דלת אקוסטית חשוב לבחור כזו שתספק בידוד ברמה גבוהה, כדי שתוכלו באמת ליהנות מהיתרונות שהיא מביאה עמה.

אחד מחומרי הבידוד היעילים ביותר שתוכלו למצוא בדלתות אקוסטיות הוא צמר סלעים. זהו חומר המצטיין ביכולת לספוג גלי קול ובכך למנוע את הגעתם לצד השני של הדלת. בנוסף, חומר זה הוא גם עמיד בפני אש וחלודה, כך שהוא גם בטיחותי מאוד לשימוש בבית. כדי להבטיח בידוד רעשים טוב עוד יותר מומלץ לבחור בדלת בעלת גומי אטימה איכותי המונע כניסה של רעשים דרך הרווחים שבין הדלת לרצפה או למשקוף. פרט נוסף שכדאי לשים עליו דגש בבחירת דלת אקוסטית הוא עמידותה לנזקי מים, זאת כמובן כדי למנוע בלאי מהיר של הדלת. דלתות אקוסטיות מגיעות במגוון עיצובים וצבעים כך שאין כל צורך להתפשר על עיצוב הבית וטעמכם האישי.