כשאנו חושבים על דלתות לחדרי הבית לרוב נראה בראשנו דלת הנפתחת על גבי ציר פנימה או החוצה. בעוד שזו לרוב הבחירה הנפוצה ביותר, אין זה אומר שהיא תמיד הבחירה הטובה ביותר. ישנה גם אופציה של התקנת דלת הזזה בחדר. אפשרות זו טומנת בחובה המון יתרונות שיתכן כי עד כה לא הייתם מודעים אליהם כלל. לכן, הרשו לנו לפרט את כל היתרונות של דלת הזזה לחדר.

חיסכון במקום עם דלתות הזזה

אחד מהיתרונות הבולטים ביותר של דלתות הזזה לחדר הוא ללא ספק החיסכון במקום. דלתות הזזה אינן נפתחות לתוך החלל, בין אם זה לתוך החדר עצמו ובים אם לתוך מסדרון. כך למעשה בשום שלב היא אינה תופסת מקום בחלל. זו דלת המאפשרת תנועה נוחה וקלה בחלל מבלי לחשוש מהפרעות או היתקלויות מיותרות. זה יתרון נפלא של דלתות הזזה לחדר בבתים בהם החדרים קטנים, אך יש בכך יתרון מן הסתם גם בבתים יותר גדולים ומרווחים.

דלתות הזזה לחדר אינן ניתנות לטריקה

כולנו מכירים היטב את רעש החבטה המטריד שנשמע מדלת שנטרקת. גם עם כל הכוונות הטובות ביותר אנו נוטים לשכוח לפעמים שסגירה מהירה וחזקה של הדלת תייצר רעש שיפריע לשאר בני הבית. דלתות הזזה אינן ניתנות מן הסתם לטריקה מעצם צורתן. אין כלל אפשרות להטיח דלת הזזה בתנופה גדולה. בנוסף, כיום ניתן למצוא אף דלתות הזזה המאפשרות סגירה שקטה, כך שהסיכוי ליצירת רעש של סגירה הופך לאפסי לגמרי.

דלתות הזזה תורמות ליצירת חלל פתוח

יתרון נוסף של דלתות הזזה לחדר הוא התרומה שלהן ליצירת חלל זורם ופתוח. כשאין דלתות פתוחות על ציר המפריעות לשלמות החלל, גם החלל שנראה בעינינו תורם לתחושה הרבה יותר הרמונית בעיצוב כולו. אם חשוב לכם שעיצוב הבית יהיה חלק והומוגני ככל הניתן, דלתות הזזה הן ללא ספק הבחירה הנכונה עבורכם. ניתן אפילו לשלב דלתות הזזה לחדר בצורה כזו שיפתחו לתוך כיס נסתר בקיר. בצורה זו בעת הפתיחה דלת ההזזה אינה חוסמת את הקיר ומסתירה אותו. בעצם דלת הזזה לחדר הנפתחת לכיס נסתר כאילו נעלמת ברגע שהיא פתוחה והזרימה בחלל נעשית טובה עוד יותר.

דלתות הזזה באיכות נפלאה

אנשים רבים טועים לחשוב שדלת הזזה היא איכותית ומבודדת הרבה פחות מאשר דלת הציר, אך כיום זה אינו נכון כלל. דלתות הזזה לחדר מיוצרות מחומרי גלם נהדרים המבטיחים שהדלת תשמור על צורתה לאורך זמן. כמובן שבעקבות זאת גם מראה הדלת אינו נהרס וכך ההשקעה משתלמת גם לטווח הארוך.

באשר לבידוד הרעשים, גם כאן דלתות הזזה מפגינות ביצועים שאינם נופלים מדלתות הציר. דלתות הזזה לחדר מורכבות בצורה כזו המספקת בידוד רעשים נפלא, זאת הודות לשכבת הפנימית שלהן המונעת מעבר של סאונד פנימה והחוצה. כך יכולים כל בני הבית ליהנות משקט מופתי ושלווה בכל עת.

דלתות הזזה לחדר בעיצובים אישיים לכל סגנון

דלתות הן ללא ספק חלק משמעותי מעיצוב הבית וככאלה יש להתאים את עיצובן לחלל כולו. ניתן לעצב דלתות הזזה בשלל צבעים וגימורים שישלימו בקלות את הקו הסגנוני שבחרת לביתכם. ניתן לשלב דלתות הזזה בגוונים ייחודים ומפתיעים שקופצים ישר לעין, כמו צהוב, אדום או ירוק. אפשר ללכת על דלתות הזזה לחדר בגימורים ייחודיים כמו גימור מתכתי או מבריק. דלתות הזזה אינן מהוות גבול לשום סגנון שבו תבחרו. כפי שוודאי הבנתם עד עכשיו, דלתות הזזה הן עולם שלם של אפשרויות עיצוב שלעולם אינו נגמר.